Alles over het seizoen Enduro 2026

De vergunningsaanvragen Enduro 2026 zijn beschikbaar ! De belangrijkste wijziging voor het nieuwe seizoen betreft de toevoeging van een Burgerlijke aansprakelijkheidsverzekering voor trainingen in België, Frankrijk en Nederland. Dankzij deze nieuwe dekking kunnen FMWB/Motorsport Vlaanderen vergunninghouders trainen op trainingscircuits in Frankrijk zonder dat ze een Franse FFM vergunning/Moto Pass FFM hoeven aan te schaffen.
De enduro vergunning omvat, net als voorheen, ook een individuele ongevallenverzekering (24 uur per dag) en een verzekering voor reisbijstand in het buitenland en repatriëring in Europa (wedstrijden en trainingen).
Andere wijzigingen in het enduro reglement in 2026:
- 04.09 Startprocedure : De starts zullen vanaf 9u30 in de volgende volgorde gegeven worden: Inter, Beloften, Youth, Nationalen, Gentlemen, Expert, Junior, 50cc, Girls, oude motoren, Randonneur, et tenslotte elektrische motorfietsen.
- Art. 04.10 Werkpark – toevoegen : De rijder kan enkel buiten het werkpark met de onderdelen en het materiaal aan zijn motorfiets werken die hij zelf heeft meegenomen.
- 04.14 Belgisch kampioenschap : Enkel de jaarvergunninghouders, vergunningen afgeleverd door de BMB, worden in rekening gebracht voor de opstelling ervan met uitzondering van de klassen Inters waar het kampioenschap ook toegankelijk zal zijn voor rijders in het bezit van een jaarvergunning afgeleverd door een nationale bond aangesloten bij de FIM.
- Art. 04.14 Belgisch kampioenschap – schrappen : Alle rijders die na de 20ste plaats in het klassement van de wedstrijd worden gerangschikt, bekomen 1 punt voor het Belgisch Kampioenschap
- Herinnering geluidsnorm: 109 dba + 2 dba tolerantie
- Helmen gehomologeerd voor enduro :
- Tot 31/12/2026: ECE-05, ECE-06, FIM FRHPhe-01 et FIM FRHPhe-02Vanaf 01/01/2027 tot 31/12/2031: ECE-06, FIM FRHPhe-01 et FIM FRHPhe-02
- Vanaf 01/01/2032: FIM FRHPhe-02
Raadpleeg een samenvatting van de belangrijkste info over het enduro seizoen 2026, het volledige sport- en technisch reglement enduro 2026, klik hier.
Regel je vergunning 2026 via My FMB-BMB (windows): vergunningsaanvraag 2026



