Classic BikeSnelheid

Circuit Chimay verwelkomt iedereen in juli in zijn nieuwe infrastructuur

Eind mei opende Circuit Chimay haar nieuwe infrastructuur bijna 100 jaar na de creatie van haar circuit en dit in aanwezigheid van Waals Minister-President Adrien Dolimont, de minister van sport, Jacqueline Galant en andere prominenten zoals Didier De Radiguès, Vanina Ickx, M. Thibaut Ramaekers en M. Michel Siméon.

Deze maand zal deze infrastructuur volop worden gebruikt tijdens de Authentic Classic Bikes op 18 en 19 juli en de Open Trophy het weekend nadien op 25 en 26 juli.

Authentic Classic bikes op 18 en 19 juli

De Classic bikes zijn niet meer weg te denken uit Chimay en het internationale evenement voor klassieke motoren geniet steeds meer en meer bekendheid. Er zijn ondertussen al bijna tien nationaliteiten vertegenwoordigd tijdens deze wedstrijd: Wales, Engeland, Ierland, Duitsland, Zwitserland, enz.

Elk jaar nemen zo’n 450 coureurs plaats op de startgrid en zijn er 500 uitzonderlijke motorfietsen aanwezig om dit tijdloze racecircuit weer tot leven te brengen. In de paddocks hangt een geur van ricinusolie en oud leer; de sfeer is gezellig en rock-‘n-roll!

Hoewel er op het circuit volop wordt gestreden, speelt het spektakel zich ook af in de paddocks, waar toeschouwers de kans krijgen om de majestueuze machines te bewonderen, variërend van vooroorlogse tot post-klassieke modellen. De motoren worden ingedeeld in verschillende categorieën op basis van vooraf vastgestelde criteria: cilinderinhoud, bouwjaar, remtype, enz. Er zijn verschillende categorieën gewijd aan de race, maar ook een „parade“. Zoals de naam al aangeeft, is het doel hier om te „paraderen“; er staat niets op het spel en er wordt aan het einde van de ronden geen klassement getoond. Ten slotte staan ook de zijspannen in de schijnwerpers, ingedeeld in verschillende categorieën op basis van hun leeftijd.

Deze historische en sportieve herdenking brengt door de jaren heen zowel liefhebbers als fanatieke verzamelaars samen.

Open Trophy op 25 en 26 juli

Of het nu gaat om de IRRC (International Road Racing Championsip) of het BeNeLux-kampioenschap, Superbike & Supersport, de Twin Trophy of zijspannen: Belgische en buitenlandse coureurs staan te popelen om het circuit tijdens deze twee intense dagen op zijn kop te zetten.

Vol gas, adrenaline, sport en gezelligheid: alle ingrediënten zijn aanwezig voor een uitzonderlijk weekend dit keer voor moderne motoren.

Afspraak in Chimay deze maand!

Alle info op https://circuit.be/

Partners

Back to top button